همیاری بورسیه

همیار بورسیه به نیکوکارانی گفته می شود که حمایت مالی از یک یا چند دانش آموز بورسیه را تقبل می کنند و از نظر معیشتی تلاش می کنند آن ها را حمایت کنند. همیاران بورسیه، حمایت مالی از دانش آموزان را به صورت تعهد ماهانه قبول می کنند.

براساس آمارهای ارائه شده در یک دوره زمانی چند ساله، نزدیک به پنج میلیون دانش آموز واجب التعلیم، یا تحصیل، از چرخه تحصیل خارج شده اند. کارشناسان تعلیم و تربیت معتقد هستند، بخش قابل ملاحظه ای از این دانش آموزان، مستعد بوده و چنانچه به نحو صحیحی متناسب با استعدادشان حمایت شوند قادر خواهند بود به مدارج بالای علمی و یا تخصصی و حرفه ای دست یابند.

بنیاد دانش با فراهم نمودن بستر مناسبی جهت حمایت از این عزیزان، تلاش مینماید با کمک شما هموطنان نیک اندیش با یک روش علمی از هدر رفت این سرمایه های بزرگ کشورمان جلوگیری نماید.

حمایت از یک دانش آموز و یا دانشجوی مستعد نیازمند کمک، میتواند باعث شکوفایی هر چه بهتر استعدادهای وی شود.

برای همیار بورسیه شدن چه شرایطی لازم است؟

متقاضیان برای همیار بورسیه شدن، کافی است وارد سایت بنیاد شده، اطلاعات خود را وارد نمایند و نام کاربری اختصاصی خود را دریافت کنند. سپس می توانند در قسمت جستجوی بورسیه ها، فرد بورسیه مورد نظر خود، برای حمایت را انتخاب کنند.

با توجه به تفاوت نیاز دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی، هزینه حمایت تحصیلی برای هر مقطع متفاوت است. هرینه برای مقطع ابتدایی 400 هزار تومن، برای مقطع متوسطه اول 450 هزار تومان، مقطع متوسطه دوم و دانشجویان 500 هزار تومان است که همیاران می توانند به صورت ماهانه، 3 ماه یکبار، 6 ماه یکبار و یا سالانه مبالغ خود را به بنیاد پرداخت کنند.

 

همیار بورسیه ها با توجه به اطلاعاتی که در سایت ثبت کرده اند و دسترسی هایی که دارند می توانند نحوه صرف هزینه ها و خدمات ارائه شده به بورسیه ها را مشاهده نمایند. در لینک زیر می توانید دانش آموزان بورسیه را برای حمایت مشاهده نمایید.