گزارش آبان ماه ۱۴۰۰
بنیاد دانش

گزارش آبان ماه بنیاد دانش

مقدمه

هدف بنیاد دانش ایجاد فرصت آموزش و تغییر آينده کودکان و نوجوانان با استعداد از طریق حمایت های آموزشی و حرفه ای است. ما در بنیاد دانش با بهره‌گیری از ظرفیت مشارکت‌های مردمی از طریق جذب همیاران با تامین منابع بلندمدت، زیرساخت‌های کاملی را برای ارائه حمایت‌های تحصیلی و در کنار آن حمایت‌های مکمل ایجاد کرده‌ایم و با اتکا به سازوکارها و روش‌های نوین و مداخله موثر در امور آموزشی و تربیتی دانش‌آموزان مستعد و کم‌برخوردار زمینه‌های مناسب رشد و توسعه فردی، خانوادگی و اجتماعی را برای بورسیه‌های خود فراهم می‌نماییم. بنیاد دانش با مداخله علمی و همه جانبه در امور آموزشی کودکان و نوجوانان، بستری مناسب برای طی مسیر یادگیری ایجاد می‌کند تا بورسیه‌ها بتوانند با کسب مدارج عالی علمی و یا یادگیری مهارتی در سطح حرفه‌ای به شغلی پایدار دست یابند و در زندگی اجتماعی خود نیز به مقام خوداتکائی برسند.

عملکرد بنیاد دانش در گزارش آبان ماه

عملکرد واحد حمایت تحصیلی گزارش آبان ماه
گزارش آبان ماه
عملکرد واحد مشاوره و استعدادیابی گزارش آبان ماه
عملکرد واحد مشاوره و استعدادیابی گزارش آبان ماه
عملکرد دفتر نمایندگی‌ها گزارش آبان ماه

دستاوردها

دستاورد کمیته حرفه آموزی گزارش آبان ماه
دستاورد کمیته مشاوره و استعدایابی گزارش آبان ماه
دستاورد کمیته حمایت تحصیلی گزارش آبان ماه

نگاه آماری به عملکرد بنیاد دانش

عملکرد آماری بنیاد دانش در گزارش آبان ماه

معرفی واحدهای بنیاد دانش

کمیته مشاوره و استعدادیابی

در گزارش آبان ماه به معرفی کمیته مشاوره و استعدادیابی در بنیاد دانش می پردازیم. با توجه به اینکه تمرکز بنیاد دانش بر هدایت بورسیه در مسیر درآمد زایی است، این واحد نقش کلیدی در آینده بورسیه های بنیاد بازی میکند.

حمایت تربیتی از دانش آموزان بورسیه بنیاد دانش،‌ گامی به سوی آینده موفق این افراد است. دانش آموزانی که پدر را از دست می‌دهنـــد یا بـد ســرپــرست مـــی باشند معمــــولاً نیازمند حمایت‌ها در زمینه های تربیتی و مشاوره ای هستند. این یکی از مهم‌ترین بخش‌های خدمات بنیاد دانش است که درنتیجه باعث می‌شود که بورسیه‌ها و خانواده‌هایشان بتوانند در مسائل مشاوره‌ای، تربیتی و فرهنگی از محل بودجه مسئولیت اجتماعی سازمان‌هایی که این خدمات را ارائه می‌دهند، استفاده کنند. برخی از مهم‌ترین خدمات حمایت‌های مشاوره بنیاد دانش عبارت‌اند از: ۱- ارائه مشاوره های روانشناسی به بورسیه های بنیاد ۲- برگزاری کارگاه های مختلف مشاوره‌ای- روانشناسی ویژه بورسیه ها و خانواده های آنها ۳- برگزاری جلسات مشاوره گروهی آنلاین و راهبری کانال‌های ارتباطی ویژه مادران بورسیه ها توسط مشاورین حاذق با هدف تسکین آلام آن‌ها و آگاهی رسانی در جهت مدیریت خانواده ۴- برگزاری اردوهای تربیتی ویژه بورسیه ها و خانواده های آنها

معرفی کمیته مشاوره در گزارش آبان ماه
هدف ایجاد کمیته مشاوره گزارش آبان ماه

هدف از ایجاد كميته حمایت مشاوره و استعدادیابی

ایجاد سازمانی بین وظیفه ای جهت بهبود مستمر امور سیاستگذاری، طراحی و هماهنگی اجرای فعالیت‌های مرتبط با حمایت­‌های مشاوره و تربیتــی بورسی­ه‌های بنیاد دانش و خانواده آنها، که بهره‌­وری بورسیه‌­ها را در تحقق اهداف بنیاد ارتقاء بخشد. با توجه به اینکه یکی از محورهای اصلی برای دستیابی بورسیه‌ها به یک زندگی موفق، در کنار تحصیل و کسب مهارت در یک حرفه و یا موفقیت در یک استعداد خاص، رشد تربیتی آن هاست از این رو میبایستی بصورت شاخص مورد توجه قرارگیرد.

مشاوره فردی در گزارش آبان
مهرات زندگی مادران گزارش آبان ماه
مهرات زندگی بورسیه‌ها گزارش آبان
مشاوره خانواده گزارش آبان
تست روانشناختی گزارش آبان
گزارش آبان 1400
گزارش آبان 1400
گزارش آبان 1400
گزارش آبان

ارزش خدمات بنیاد دانش

0
میلیون تومان

مجموع ارزش خدمات بنیاد دانش  در آبان ماه

0
میلیون تومان

مبلغ ریالی پرداخت شده جهت خدمات بنیاد دانش در آبان ماه

0
میلیون تومان

ارزش افزوده ایجاد شده در آبان ماه

ارزش خدمات حمایت تحصیلی در گزارش آبان
ارزش خدمات حمایت معیشتی در گزارش آبان
ارزش خدمات حمایت پزشکی در گزارش آبان
حمایت استعداد حرفه ای
گزارش آبان بنیاد دانش

داستان زندگی یک بورسیه

گفتگوی صمیمانه ای با سینا، یکی از بورسیه های بنیاد دانش انجام شد که در آن سینا بعد از معرفی خود به شرح فعالیت ها و آثار فعالیت بنیاد دانش در زندگی خود و دیگر بورسیه ها می پردازد. خلاصه ای از صحبت‌های او در ذیل به عنوان بخشی از گزارش آبان ماه آورده شده است.

سینا 22 ساله است و 9 سال است که تحت حمایت بنیاد قرار گرفته است. او اکنون دانشجوی دکتری عمومی دامپزشکی است.

سینا در پاسخ به اینکه بنیاد دانش چه نقشی در موفقیت بورسیه ها دارد، گفت:

بنیاد دانش همانند یک تسهیگر عمل می‌کند. برای کسانی که مستعد هستند چه در زمینه مهارتی و چه در زمینه تحصیلی، بنیاد دانش به او کمک می‌کند و مسیر موفقیت را برای او هموار می‌کند. اولین گام برای موفقیت او خواستن خود فرد است و وقتی او خودش بخواهد و تلاش کند می‌تواند به موفقیت دست یابد.

او در ادامه افزود: اهمیت بنیاد به مهارت آموزی بسیار کمک حال بورسیه هاست.

در دوران دبستان و متوسطه اول که تمرکز بر درس و تحصیل است، بنیاد دانش با حمایت خود، بورسیه ها را به سطح مناسبی می‌رساند و در دوره های بعد که نیاز به مهارت آموزی هست، بنیاد همواره حامی بورسیه های خود است. آموزش زبان، دوره های مدیریت MBA و ICDL از جمله مواردی است که در آینده کمک حال بورسیه هاست. ارتباط خوب بنیاد دانش با مجموعه سفیر و مجتمع فنی، خیلی به کمک بورسیه ها می آید.

سینا در ادامه و در جواب این سوال که آیا بنیاد شرایط ذهنی را برای شما ایجاد میکند یا نه، پاسخ داد:

بنیاد دانش جدای از حمایت های تحصیلی، حمایت پزشکی و حمایت معیشتی، با برگزاری کلاس های مختلف از نظر ذهنی نیز بورسیه ها را برای موفقیت ترغیب می کند. آنها با آوردن مثال های گوناگون از افرادی که توانسته‌اند با شرایط نامساعد به موفقیت‌های بزرگ دست یابند، این انگیزه را در ما ایجاد کرد که اگر بخواهیم می توانیم الگو پیدا کنیم و به جایگاهی که میخواهیم برسیم.

بورسیه های بنیاد دانش

سینا در پایان گفتگو خود افزود: همیشه این ذهنیت با بورسیه های بنیاد همراه است که اگر یک مجموعه و یا یک نفر توانست ذهنیت مرا عوض کند و با ایجاد شرایط مناسب توانست تا مسیر موفقیت مرا تسهیل کند، پس من نیز تمام تلاش خود را به کار گیرم تا با رسیدن به شرایط مناسب چه از جهت مالی و چه از نظر مهارتی بتوانم تا من هم شرایط را برای یک یا چندین نفر دیگر فراهم کنم تا آنها نیز بتوانند همچون من مسیر موفقیت را به درستی و راحتی طی کنند.

در انتهای گزارش آبان ماه گفتگوی کامل تلفنی با سینا را می توانید در زیر مشاهده و گوش کنید.

داستان موفقیت سینا گزارش آبان ماه
گزارش آبان ماه
مجله بنیاد دانش

موسسه خیریه همیاران توسعه دانش

تهران، خیابان انقلاب، روبروی خیابان شریعتی، پلاک 352، طبقه چهارم واحد 22