بنیاد دانش

استقرار کاروان سلامت دهان و دندان در شهرهای خاش و سراوان

عدم معاینه دندان‌ها به طور مرتب و منظم و همچنین چکاپ نکردن دوره‌ای آن‌ها باعث بروز مشکلات عدیده‌ای می‌شود. واقعیت این است که سی و یک درصد از بزرگسالان دچار پوسیدگی دندان هستند و شصت و شش درصد از آن‌ها دچار پلاک‌های قابل مشاهده می‌شوند. همچنین، بیست و نه درصد از افراد از درد دائمی در دهان و دندان خود رنج می‌برند. متأسفانه این آمار در خصوص کودکان و نوجوانان به مراتب بیشتر است؛ تا جایی که در سال 1396 طبق آماری که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منتشر شد، حدود هشتاد و نه درصد از دانش‌آموزان ایران دچار بیماری پوسیدگی دندان و انواع مختلف بیماری‌های دهان و دندان هستند.

به همین دلیل، بنیاد دانش در جهت اطمینان از تأمین سلامت دهان و دندان بورسیه‌های خود، همواره در تلاش بوده است تا با انجام معاینات دندانپزشکی به صورت منظم و دوره‌ای، از بروز بیماری‌های دهان و دندان در بین افراد بورسیه و خانواده‌ها، پیشگیری کند.

بیماری‌های دهان و دندان

در همین راستا، یکبار دیگر بنیاد دانش با همکاری کلینیک سیّار دندانپزشکی بایودنت، کاروان بهداشت سلامت دهان و دندان را در شهرهای خاش و سراوان مستقر کرد که جزئیات آن به شرح ذیل است :

1- شهر سراوان : معاینه و درمان 75 نفر از افراد بورسیه از تاریخ 15 تا 23 اردیبهشت.

2- شهر خاش : معاینه و درمان 48 نفر از افراد بورسیه از تاریخ 24 تا 30 اردیبهشت.

همچنین در تاریخ 19 اردیبهشت، تعدادی از مسئولین محترم شهر سراوان به جهت قدردانی از پرسنل بایودنت و مجموعه بنیاد دانش از این کاروان بازدید کردند که جزئیات آن به شرح ذیل است :

1- جناب دکتر سپاهیان، رئیس محترم شبکه بهداشت و درمان شهر سراوان به همراه کارشناسان این حوزه.

2- جناب آقای نصرتی، معاون محترم برنامه‌ریزی فرمانداری شهر سراوان به همراه همکاران.

بیماری‌های دهان و دندان
بیماری‌های دهان و دندان
بیماری‌های دهان و دندان

لازم به ذکر است که در راستای پیشگیری و درمان بیماری‌های دهان و دندان، این کاروان مجهز، فرایند معاینه و درمان را به صورت کامل ارائه می‌دهد و خانواده‌‌های افراد بورسیه نیز به صورت رایگان از این خدمات استفاده می‌کنند.
به یقین، اولین گام برای تحقق آرمان عدالت آموزشی برای نوجوانان و جوانان مستعد و کم‌برخوردار، ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی‌ برای تأمین سلامت افراد بورسیه است که مهم‌ترین بخش آن، پیشگیری از بیماری‌های احتمالی است. بنیاد دانش نیز با برنامه‌ریزی‌های مستمر در حوزه بهداشت، تلاش می‌‌کند تا به سهم خود، بخشی از هزینه‌های درمان را به عهده گیرد تا هزینه درمانی خانواده‌ها در حوزه‌های مختلف پزشکی، علی‌الخصوص بیماری‌های دهان و دندان به مراتب کمتر شود.

به امید ارتقای سطح کیفی سلامت در بین تمام فرزندان ایران‌زمین.

آخرین اخبار بنیاد دانش

همیار بورسیه

همیار تخصصی

کمک های نقدی