بنیاد دانش

کاروان طرح سلامت دهان و دندان به شهر اروند رسید

در ادامه سفر طرح سلامت دهان و دندان بنیاد دانش بنیاد دانش در استان خوزستان، کلینیک خدمات دندانپزشکی سیّار به شهر اروند رسید. این طرح از 21بهمن ماه تا 29 بهمن 1400 در شهر اروند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد دانش، در این طرح که با حمایت و همکاری کلینیک سیّار شرکت بایودنت انجام می‌پذیرد و پیش از این نیز در دفتر بنیاد دانش در اهواز برگزار شده بود با محوریت دانش‌آموزان، علاوه‌ بر درمان آموزش‌های مربوطه، بسته های‌ سلامت‌ مورد نیاز بهداشت دهان و دندان به صورت رایگان ارائه می‌شود.

 

در این طرح 77 نفر شامل 68 دانش‌آموز بورسیه و 9 نفر از خانواده‌های ایشان تحت پوشش خدمات دندانپزشکی قرار گرفته‌اند. خدمات دندانپزشکی این طرح در زمینه کشیدن، پرکردن، عصب کشی و ترمیم، به صورت کاملا رایگان ارائه شد. همچنین تعداد20 نفر با دو بار مراجعه، فرایند درمان آ‌‌‌‌‌‌‌ن‌ها تکمیل شد و تعداد 7 نفردیگر با پیگیری در مطب مراحل درمانی را طی کردند.

لازم به یادآوری است شرکت بایودنت در طرح دندان‌یار که با حمایت و همکاری انجمن دندان‌پزشکی ایران اجرا می‌شود یک خودرو را تجهیز و به کلینیک دندان‌پزشکی سیار تبدیل کرده است، و در تلاش است علاوه ‌بر همکاری با شبکه متخصصین حوزه بهداشت دهان و دندان، خدمات بهداشتی مربوطه را برای گروه‌های مختلف ارائه دهد.

 

طرح سلامت دهان و دندان
طرح سلامت دهان و دندان

با توجه به اینکه به طور کلی هزینه دریافت خدمات دندانپزشکی گران است، این طرح سعی دارد ضمن عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود، خدمات دندان‌پزشکی را به صورت رایگان برای گروه‌های کم ‌برخوردار و محروم جامعه ارائه دهد.

در پایان لازم است از حسن همکاری در راستای مسئولیت اجتماعی شرکت بایودنت و زحمت‌های جناب آقای سهیلی(دستیار نماینده شرکت بایودنت) و همچنین از سرکارخانم باقری (مسئول واحد دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرمشهر) و دندانپزشکان محترم خرمشهر و آبادان همکار در طرح سلامت دهان و دندان بنیاد دانش صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم.

آخرین اخبار بنیاد دانش

همیار بورسیه

همیار تخصصی

کمک های نقدی