بنیاد دانش

آشنایی با مشاغل بورسیه‌های بنیاد دانش در زاهدان

یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای لازم در جهت آمادگی دانش‌آموزان پایه متوسطه دوم برای انتخاب رشته، برگزاری دوره‌های آشنایی با مشاغل بورسیه‌های بنیاد دانش می‌باشد که برخلاف گذشته، از مهم‌ترین و ضروری‌ترین دوره‌های آموزشی برای دانش‌آموزان این مقطع محسوب می‌شود و امروزه در مدارس پیشرو و نوین در سطح کشور، در میان اولویت‌های اصلی برنامه‌ریزی‌های تحصیلی برای دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

مجموعه بنیاد دانش نیز با هدف آشنایی بورسیه‌های متوسطه اول و دوم با رشته‌های تحصیلی و آینده مشاغل فنی، و همچنین کمک به انتخاب رشته تحصیلی برای بورسیه‌های متوسطه دوم، باری دیگر اقدام به برگزاری اردوی مهارت‌آموزی و آشنایی با مشاغل کرد که مانند گذشته با استقبال بورسیه‌های عزیز بنیاد دانش همراه شد.

این اردو در روز پنجشنبه، مورخ 1401/12/03 توسط نمایندگی زاهدان بنیاد دانش برگزار شد و تعداد 20 نفر از بورسیه‌های این دفتر به همراه 3 کارشناس بنیاد در آن حضور داشتند.

آشنایی با مشاغل

در این اردو بورسیه‌های پایه متوسطه اول و دوم از 3 مرکز مهم بازدید کردند که جزئیات آن به شرح ذیل است :

1- بازدید از تقاطع غیر هم سطح در میدان کارگر با مدیریت کارشناس محترم «آقای رزاقی».

در این بازدید، بورسیه‌های بنیاد دانش با مشاغل عمرانی، مهندسی سازه‌ها و راه‌ها آشنا شدند و توسط کارشناس محترم بنیاد توضیحاتی در خصوص انتخاب رشته‌های مربوط به این حوزه، سختی‌های این مشاغل، اهمیت این مشاغل و همچنین آینده مالی آن صحبت کرد.

2- بازید از مرکز معاینه فنی خودروی شهرداری زاهدان با مدیریت کارشناس محترم «آقای جهان‌تیغ».

در بازدید از این مرکز که برای بورسیه‌ها بسیار جذاب بود، فرزندان بنیاد متوجه شدند که یک خودرو تا چه میزان می‌تواند اشتغال مستقیم و غیر مستقیم زیادی را ایجاد کند. از جمله سخنان انگیزشی کارشناس محترم مرکز معاینه فنی، میزان درآمد این حرفه بود؛ با این مزیّت که بورسیه‌ها با ورود به مدارس و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و یا کاردانش، می‌توانند به سرعت وارد بازار کار شوند و به درآمد مطمئن و کافی دست یابند.

3- بازدید از ایستگاه مرکزی آتش‌نشانی زاهدان با مدیریت کارشناس محترم «آقای موسوی».

در ادامه اردوی آشنایی با مشاغل، بورسیه‌ها با بازدید از این مرکز با مشاغل حوزه ایمنی آشنا شدند و در خصوص اهمیت شغل آتش‌نشانی اطلاعات بیشتری کسب کردند. از مهم‌ترین وجوه اهمیت بازدید از این مرکز، آشنایی بورسیه‌ها با تأسیسات و مشاهده انواع وسایل و ابزار آلات ایمنی و نحوه اطفای حریق در مواقع آتش‌سوزی بود. همچنین در این بازدید مقرر گردید که بورسیه‌های علاقه‌مند به یادگیری شغل آتش‌نشانی، می‌توانند در دوره‌های مربوط به این حوزه شرکت کنند و با کسب مدرک معتبر، در صورت تمایل به ایستگاه‌های آتش‌نشانی معرفی شوند.

در پایان لازم به ذکر است که یادآور شویم بنیاد دانش همواره در جهت ایجاد خودشناسی در میان بورسیه‌های خود و افزایش آگاهی نسبت به آینده شغلی و اجتماعی در میان این عزیزان و آشنایی با مشاغل مختلف، تمام تلاش خود را می‌کند تا فرزندان بنیاد در مسیری که در پیش دارند، هریک در جایگاه مناسب و شایسته خود به سازندگی این مرز و بوم اشتغال یابند.

آخرین اخبار بنیاد دانش

همیار بورسیه

همیار تخصصی

کمک های نقدی