بنیاد دانش

دیدگاه بورسیه‌ها نسبت به بنیاد دانش؛ دکتر حسینیان نسب مدیر واحد آموزش

برای شناخت هر چه بیشتر با موسسه خیریه بنیاددانش و عوامل اجرایی در این موسسه سلسله گفتگوهایی آماده شده است که هر کدام از عوامل و دست‌اندرکاران این مجموعه، به شرح فعالیت‌ و بیان وظایف و اثرات فعالیت خود بر جامعه بورسیه‌ها می‌پردازند. در این ویدیو دیدگاه بورسیه‌ها نسبت به بنیاد دانش بیان شده است.

در این ویدیو گفت‌وگویی داشتیم با دکتر سید امیر حسینیان نسب، مدیر آموزش بنیاد دانش، ایشان درباره دیدگاه بورسیه‌ها نسبت به بنیاد دانش صحبت می‌کنند.

دیدگاه بورسیه‌ها نسبت به بنیاد دانش

ایشان همچنین راهبران آموزشی بنیاد دانش و وظایف آن‌ها را معرفی می‌کنند و سپس نوع و کیفیت ارتباطات راهبران با بورسیه‌ها را توصیف می‌کنند. و اعتقاد دارند نوع ارتباط بورسیه‌ها با راهبران، حاکی از علاقه و محبت دو طرفه بین بنیاد دانش و بورسیه‌ها است.

در زیر می‌توانید ویدیو کامل صحبت‌های ایشان را ببینید و بشنوید.

ثمره بلند مدت بنیاد دانش

مساله‌ای که بر آن تاکید دارند این است که بازدهی بنیاد دانش در بلند مدت است. ایشان برای تفهیم بهتر این موضوع از ضرب‌المثلی استفاده می‌کنند:

اگر می‌خواهید سرمایه‌گذاری یک ساله انجام دهید گندم بکارید؛ اگر می‌خواهید سرمایه گذاری ده ساله انجام دهید درخت بکارید و اگر می‌خواهید سرمایه‌گذاری 100 ساله انجام دهید انسان تربیت کنید.

زیستن در اکنون؛ مهارت ضروری در زندگی

ایشان تاکید دارند در بنیاد دانش فعالیت‌هایی برای بورسیه‌ها تعریف می‌شود که در مدارس آموزش داده نمی‌شود. برای مثال مهارت زیستن در اکنون. این مهارتی است که در مدارس آموزش داده نمی‌شود در صورتی که مهارتی کاملا آموزشی و ضروری است.

دانش به همراه بینش هدف نهایی بنیاد دانش

دانش آموز و بورسیه در بنیاد دانش به جهان هستی و قانون تکامل دید پیدا می‌کند و تمرکز بنیاد دانش در مهارت‌های زندگی است چرا که در جهانی زندگی می‌کنیم که حتی با سواد آکادمیک بالا در صورت عدم وجود مهارت‌های زندگی نمی‌توانیم از زندگی لذت ببریم.

مهارت‌های زندگی برای مثال مهارت برنامه‌ریزی، نیاز به آموزش و تمرین مستمر دارند و همین مسائل باعث می‌شود بازده بنیاد دانش در بلند مدت مشاهده شود. 

 

دانش به همراه بینش ثمره زندگی بورسیه‌های بنیاد دانش است.

برای دیدن ویدیویی دیگر از دکتر حسینیان نسب اینجا را کیک کنید.

در آپارات بنیاد دانش می‌توانید ویدیوهای دیگری از مسئولین بنیاد دانش را مشاهده کنید.

آخرین اخبار بنیاد دانش

همیار بورسیه

همیار تخصصی

کمک های نقدی