بنیاد دانش

گفت‌وگو با نوشین اسماعیلی؛ مسئول امور نمایندگی‌ها و حمایت‌های مکمل بنیاد دانش 2

برای شناخت هر چه بیشتر با موسسه خیریه بنیاددانش و عوامل اجرایی در این موسسه سلسله گفتگوهایی آماده شده است که هر کدام از عوامل و دست‌اندرکاران این مجموعه، به شرح فعالیت‌ و بیان وظایف و اثرات فعالیت خود بر جامعه بورسیه‌ها می‌پردازند. واحد حمایت‌های مکمل بنیاد دانش یکی از ارگان‌های اصلی بنیاد دانش است.

در این ویدیو گفت‌وگویی داشتیم با سرکار خانم نوشین اسماعیلی، مسئول امور نمایندگی‌ها و حمایت‌های مکمل بنیاد دانش، ایشان درباره آغاز فعالیت‌های خیریه‌شان و خاطرات تلخ و شیرینشان در این مسیر صحبت می‌کنند و نمونه‌هایی از موفقیت بورسیه‌ها و ثمره دادن این فعالیت‌ها رو بیان می‌کنند.

در زیر می‌توانید ویدیو کامل صحبت‌های ایشان را ببینید و بشنوید.

واحد حمایت‌های مکمل در موسسه بنیاد دانش شامل 3 بخش: حمایت مددکاری، حمایت مالی و معیشتی، حمایت پزشکی و دندانپزشکی می باشد.

حمایت‌های مکمل بنیاد دانش: حمایت‌های مددکاری

در این واحد با بازدید از منازل بورسیه ها مشکلات اقتصادی، درمانی و معیشتی آنها مورد بررسی قرار می گیرد  همیار بورسیه ها و با اطلاع رسانی به و همیاران عمومی در بخش های مکمل نیازها برطرف می گردد.

حمایت‌های مکمل بنیاد دانش: حمایت مالی و معیشتی

– حمایت‌های مالی:

به منظور کمک به بورسیه ها و خانواده ایشان، ماهانه مبلغی به عنوان مقرری ماهانه (درصدی از کمک مالی همیار بورسیه) به حساب بورسیه واریز می شود تا در امور تحصیلی و معیشتی بورسیه هزینه شود. لازم به توضیح است بورسیه های کمتر از 16 سال حساب مشترک با قیم خود دارند .

– حمایت معیشتی:

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که موجب انتخاب و پذیرش دانش آموزان کم برخوردار مستعد میباشد، نیازمندی آن هاست. از یک سو، ضعف اقتصادی و دشواری تامین معیشت خانواده بورسیه ها در بسیاری موارد مانع تحصیل آن ها می شود واحتمال تبدیل شدن دانش آموز به کودکان کار بیشتر می شود و از سوی دیگر، آشفتگی های ناشی از مسائل معیشت موجب به هم خوردن آرامش روانی آن ها و در نتیجه ترک تحصیل می گردد. از این رو، بنیاد دانش بخشی از توان خود را برای این مهم در نظر گرفته و نسبت به ارائه خدمات معیشتی به بورسیه ها و خانواده ایشان اقدام می نماید.

مهمترین حمایت‌های معیشتی عبارتند از:

اعطاء بسته غذایی، اهداء پوشاک، اعطای وام، آموزشهای حرفه ای به اعضای خانواده بورسیه و کمک به اشتغال برای آنان

حمایت پزشکی – دندانپزشکی

“درمان رایگان دانش آموزان بورسیه بنیاد دانش،‌ هدفی در راستای افزایش کیفیت زندگی بورسیه می باشد. “

معاینه و درمان دندان بورسیه های بنیاد دانش به صورت کاملا رایگان و همزمان در تهران و نمایندگی های این بنیاد صورت می پذیرد. علاوه بر این هزینه‌های پزشکی شامل عمل های جراحی و درمان های دوره‌ای با مساعدت همیاران تخصصی بنیاد دانش به صورت رایگان برای بورسیه ها و در موارد خاص برای خانواده های آنها انجام می گیرد.

 

آخرین اخبار بنیاد دانش

همیار بورسیه

همیار تخصصی

کمک های نقدی