بنیاد دانش

گفت‌وگو با نوشین اسماعیلی؛ مسئول امور نمایندگی‌ها و حمایت‌های مکمل بنیاد دانش

برای شناخت هر چه بیشتر با موسسه خیریه بنیاددانش و عوامل اجرایی در این موسسه سلسله گفتگوهایی آماده شده است که هر کدام از عوامل و دست‌اندرکاران این مجموعه، به شرح فعالیت‌ و بیان وظایف و اثرات فعالیت خود بر جامعه بورسیه‌ها می‌پردازند. سخنان مسئول امور نمایندگی‌ها و حمایت‌های مکمل بنیاد دانش در این گفت‌وگو برای شما آماده شده است.

در این ویدیو گفت‌وگویی داشتیم با سرکار خانم نوشین اسماعیلی، مسئول امور نمایندگی‌ها و حمایت‌های مکمل بنیاد دانش،ایشان درباره حمایت‌های معیشتی که پس از جذب بورسیه در بنیاد دانش انجام می‌پذیرد توضیحاتی ارائه می‌دهند.

در زیر می‌توانید ویدیو کامل صحبت‌های ایشان را ببینید و بشنوید.

واحد حمایت‌های مکمل در موسسه بنیاد دانش شامل 3 بخش: حمایت مددکاری، حمایت مالی و معیشتی، حمایت پزشکی و دندانپزشکی می باشد.

حمایت‌های مکمل بنیاد دانش: حمایت‌های مددکاری

در این واحد با بازدید از منازل بورسیه ها مشکلات اقتصادی، درمانی و معیشتی آنها مورد بررسی قرار می گیرد  همیار بورسیه ها و با اطلاع رسانی به و همیاران عمومی در بخش های مکمل نیازها برطرف می گردد.

حمایت‌های مکمل بنیاد دانش: حمایت مالی و معیشتی

– حمایت‌های مالی:

به منظور کمک به بورسیه ها و خانواده ایشان، ماهانه مبلغی به عنوان مقرری ماهانه (درصدی از کمک مالی همیار بورسیه) به حساب بورسیه واریز می شود تا در امور تحصیلی و معیشتی بورسیه هزینه شود. لازم به توضیح است بورسیه های کمتر از 16 سال حساب مشترک با قیم خود دارند .

– حمایت معیشتی:

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که موجب انتخاب و پذیرش دانش آموزان کم برخوردار مستعد میباشد، نیازمندی آن هاست. از یک سو، ضعف اقتصادی و دشواری تامین معیشت خانواده بورسیه ها در بسیاری موارد مانع تحصیل آن ها می شود واحتمال تبدیل شدن دانش آموز به کودکان کار بیشتر می شود و از سوی دیگر، آشفتگی های ناشی از مسائل معیشت موجب به هم خوردن آرامش روانی آن ها و در نتیجه ترک تحصیل می گردد. از این رو، بنیاد دانش بخشی از توان خود را برای این مهم در نظر گرفته و نسبت به ارائه خدمات معیشتی به بورسیه ها و خانواده ایشان اقدام می نماید.

مهمترین حمایت‌های معیشتی عبارتند از:

اعطاء بسته غذایی، اهداء پوشاک، اعطای وام، آموزشهای حرفه ای به اعضای خانواده بورسیه و کمک به اشتغال برای آنان

حمایت پزشکی – دندانپزشکی

“درمان رایگان دانش آموزان بورسیه بنیاد دانش،‌ هدفی در راستای افزایش کیفیت زندگی بورسیه می باشد. “

معاینه و درمان دندان بورسیه های بنیاد دانش به صورت کاملا رایگان و همزمان در تهران و نمایندگی های این بنیاد صورت می پذیرد. علاوه بر این هزینه‌های پزشکی شامل عمل های جراحی و درمان های دوره‌ای با مساعدت همیاران تخصصی بنیاد دانش به صورت رایگان برای بورسیه ها و در موارد خاص برای خانواده های آنها انجام می گیرد.

 

آخرین اخبار بنیاد دانش

همیار بورسیه

همیار تخصصی

کمک های نقدی