بنیاد دانش

گزارشی خواندنی از جشن آغاز سال تحصیلی بورسیه‌های بنیاد

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

سال تحصیلی دانش آموزان بورسیه بنیاد دانش با یک جشن با شکوه و تقدیر از دانش آموزان ممتاز آغاز گردید. بسته‌های لوازم‌التحریر بورسیه‌ها نیز در این جشن به آن‌ها اهدا شد. گزارش خواندنی از جشن سال تحصیلی بورسیه‌های بنیاد را در ادامه این مطلب بخوانید.

گزارش جشن سال تحصیلی بورسیه های بنیاد دانش

روز پنجشنبه سی‌ام شهریور ماه 1396 در مجتمع فرهنگی ورزشی پیام در خیابان شریعتی جشنی برگزار شد. این جشن به همت افراد مهربان بنیاد دانش به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید ترتیب داده شده بود و پر بود از اتفاقات زیبا. مسئولین و راهنماها از ساعت هشت و نه صبح درحال آماده‌سازی سِن و انجام هماهنگی‌های نهایی بودند. از ساعت 9:30 صبح، بچه ها کم کم آمدند. ابتدا با آبمیوه و کیک پذیرایی شدند و درحالی که والدین به داخل سالن راهنمایی می‌شدند، بچه‌ها در محوطه بیرونی دور دو میز که وسایل کاردستی رویش قرار داشت مشغول یاد گرفتن کارهای هنری با کمک راهنماها شدند. با شلوغ‌تر شدن محوطه نشاط بیشتری حس می‌شد. بچه‌ها هیجان‌زده کاردستی‌ها را به هم نشان می‌دادند و از دیدن دوباره راهنمایشان برق شادی در چشمانشان دیده می‌شد.

کمی از ساعت ده گذشته بود که مراسم رسماً آغاز شد. ابتدا با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و خواندن سرود، مجلس جان گرفت و پس از خواندن متنی زیبا توسط مجری برنامه خانم علیزاده، آقای احدیفر از اعضای محترم هیئت مدیره بنیاد، طی سخنانی آغاز سال جدید و هفته دفاع مقدس را تبریک گفتند و همچنین از سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) صحبت کردند تا با این خیرمقدم رسمی، تقدیر از دانش آموزان کوشا و باپشتکار آغاز شود.

ادامه گزارش جشن بورسیه های تحصیلی

اول از همه دانش‌آموزان رتبه برتر دبستانی جوایزی از دست مسئولین بنیاد دریافت کردند و مورد تشویق حضار قرار گرفتند و بعد مرحله  هیجان‌انگیز مسابقه شروع شد. بچه‌های دبستانی داوطلب به روی سِن آمدند و در محیطی سرشار از خنده و شادی مسابقه پانتومیم اجرا کردند که درنهایت بعد از تمام شوخی‌ها و خنده‌ها سه نفر برنده شدند و جایزه گرفتند.

بعد از آن تقدیر از رتبه‌های برتر متوسطه  اول انجام شد و جوایزی به آن‌ها تعقل گرفت و نوبت به مسابقه این رده سنی رسید. مسابقه پسرها گزارشگری ورزشی بود که البته چند نفر ازآن‌ها حق مطلب را ادا کردند و پس از نشاندن خنده بر لب‌های حضار مورد تشویق واقع شده و جوایزی گرفتند. رتبه‌های برتر متوسطه دوم هم مورد تقدیر قرار گرفتند و بعد از آن دانش‌آموزانی که در رشته‌های مختلف ورزشی مقام آورده بودند با تشویق حضار به بالای سِن آمده و بعد از تعریف کردن از چگونگی تلاش و پشتکارشان برای دستیابی به موفقیت جوایزی به آن‌ها اهدا شد.

سپس مجری برنامه از مهمان گرانقدر دیگری دعوت کرد که برای حاضرین سخنرانی کند. آقای احمد صفایی، فرزند بزرگوار شهید که البته از نخبگان کشور هستند و دو بار موفق به کسب جایزه بنیاد خوارزمی شدند، برای دانش‌آموزان از لزوم پشتکار، نظم، اراده و توکل برای دستیابی به موفقیت سخن گفتند که البته خود ایشان نمونه‌ای بسیار عالی برای این راه هستند. بعد از آن مسابقه دخترها که مسابقه لبخوانی بود با خنده و تشویق حضار برگزار شد و جوایزی اهدا گردید. تقدیر نهایی از کنکوری‌ها بود که امسال به جامعه دانشگاهی وارد می‌شوند.

گزارش خواندنی از جشن سال تحصیلی بورسیه های بنیادگزارش خواندنی از جشن سال تحصیلی بورسیه های بنیاد

نزدیک ساعت یک، مراسم دیگر به انتها رسیده بود؛ پس آقای رضایی درمورد ضوابط آموزشی در سال جدید سخنان راهبردی بسیاری گفتند و راهنماهای سال جدید را معرفی کردند. پس از آن، بچه‌ها سالن را ترک کردند تا ضمن آشنایی با راهنماهاشان، لوازم‌التحریر و کیف و کفش و لباس ورزشی برای سال تحصیلی پیش رو را دریافت کنند.

در همین حین آقای رضایی در سالن برای والدین سخنانی درمورد مسائل آموزشی و روانشناسی و چگونگی برخورد با فرزندان در موارد مختلف، بیان کردند. درنهایت مسئولین بنیاد همه را به اقامه نماز و صرف ناهار دعوت کردند و پس از آن بچه‌ها به خانه برگشتند تا سال تحصیلی جدید را با حمایت بنیاد و راهنماهاشان با شادی و نشاط شروع کنند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_btn label=”جشن گلریزان مهر بنیاد دانش را اینجا بخوانید” link=”url:https%3A%2F%2Fmag.bonyaddanesh.org%2Fgolrizan-celebration%2F” align=”center” css=”%7B%22default%22%3A%7B%22background-color%22%3A%22_chrome_toolbar%22%7D%7D”][/vc_column][/vc_row]

آخرین اخبار بنیاد دانش

همیار بورسیه

همیار تخصصی

کمک های نقدی