بنیاد دانش

آغازی بر یک پایان؛ روایت سینا صبور از یک راه

سینا بورسیه بنیاد دانش ۲۲ ساله امروز پس از ۹ سال از بنیاد دانش فارغ‌التحصیل شد. شاید اما فکر کنیم چه زود گذشت
اما خودش بهتر می‌داند چه راهی را آمده تا به این لحظه به یادماندنی از زندگی‌اش رسیده است. لحظه‌ای که به دیدار همیار دلسوزش در تمام این سال‌ها آمده بود.‌
سینا وقتی به بنیاد‌ آمد ۱۳ سال داشت و از همان روز اول شد یکی از بورسیه‌های بنیاد دانش.‌ شاید بهتر باشد بگویم شد یکی از اعضا خانواده ما، خانواده بنیاد دانش.
او حالا که دانشجوی دکتری عمومی دامپزشکی است وقتی درباره تجربه و حس و حال این ۹ سال و نقشی‌ که بنیاد دانش در موفقیت بورسیه‌ها دارد از او سوال می‌کنیم می‌گوید بنیاد مثل یک تسهیل‌گر عمل می‌کند. می‌گوییم سینا منظورت را از تسهیل‌گر‌ دقیق‌تر بگو. می‌گوید برای بچه‌هایی که چه در زمینه مهارتی و چه در زمینه تحصیلی مستعد هستند، مسیر موفقیت را هموار می‌کند. اگرچه اولین گام برای موفقیت خواستن خود فرد است و وقتی او خودش بخواهد و تلاش کند می‌تواند به موفقیت برسد.

حالا دیگر‌ سینا صبور دارد حرف‌هایش را کامل‌تر می‌کند؛

می‌گوید: اهمیت بنیاد به مهارت آموزی‌های مکمل درس‌های مدرسه بود که بسیار برای ما دانش‌آموزان ‌کمک بزرگی بود و بعدها نتایج مثبتش را فهمیدیم. در دوران دبستان و متوسطه اول که تمرکز بر درس و تحصیل است، بنیاد دانش با حمایت خود، بورسیه‌ها را به سطح مناسبی می‌رساند و در دوره‌های بعد که نیاز به مهارت آموزی است، بنیاد همواره حامی بورسیه‌های خود است.

سینا بورسیه بنیاد دانش اتفاقات خوبی‌ که در این مسیر برایش می‌افتد را یک به یک روایت می‌کند؛

آموزش زبان، دوره های مدیریت MBA و ICDL از جمله مواردی است که در آینده کمک حال بورسیه‌هاست. ارتباط خوب بنیاد دانش با مجموعه سفیر و مجتمع فنی، خیلی به کمک بورسیه‌ها می‌آمد.
وقتی از او درباره اینکه بنیاد چه شرایط ذهنی را برای شما ایجاد می‌کرد، دوست دارد چیزی از حرف‌هایش از قلم نیفتد.

می‌گوید بنیاد دانش جدای از حمایت‌های تحصیلی، حمایت پزشکی و حمایت معیشتی، با برگزاری کلاس‌های مختلف از نظر ذهنی نیز بورسیه‌ها را برای موفقیت ترغیب می‌کند. مثال‌های گوناگون از افرادی که توانسته‌اند با شرایط نامساعد به موفقیت‌های بزرگ دست یابند، این انگیزه را در ما ایجاد می‌کرد که اگر بخواهیم می‌توانیم الگو پیدا کنیم و به جایگاهی که می‌خواهیم برسیم.
همیشه این ذهنیت با بورسیه‌های بنیاد همراه است که اگر یک مجموعه و یا یک نفر توانست ذهنیت مرا عوض کند و با ایجاد شرایط مناسب توانست تا مسیر موفقیت مرا تسهیل کند، پس من نیز تمام تلاش خود را به کار گیرم تا با رسیدن به شرایط مناسب چه از جهت مالی و چه از نظر مهارتی بتوانم شرایط را برای یک یا چندین نفر دیگر فراهم کنم تا آنها نیز بتوانند همچون من مسیر موفقیت را به درستی و راحتی طی کنند.

اسماعیل (سینا) که امروز پایان کارش به عنوان دانش‌آموز بورسیه در بنیاد دانش بود، سودای این را دارد تا خودش هم این راه معنادار را برای دانش‌آموز دیگری ادامه دهد.
او تک فرزند خانواده است و یک ساله بوده که پدرش را در سانحه تصادف از دست می‌دهد.

سینا با وجود سختی‌های فراوان، بسیار کوشا و درس‌خوان بود
و با کسب رتبه خوب در کنکور توانست در سال ۹۶ در رشته دکترای دامپزشکی دانشگاه آزاد گرمسار قبول شود و با پیگیری‌های دفتر تهران بنیاد حدود دو ماه است در یک داروخانه دامپزشکی مشغول شده است.
و بعد از آن مجددا با پیگیری دفتر در یک شرکت تولید داروهای دامپزشکی کارورزی خود را آغاز کرده است.

شما می‌توانید با در این لینک گزارش موفقیت دیگری از بورسیه‌های بنیاد دانش را مطالعه کنید.

آخرین اخبار بنیاد دانش

همیار بورسیه

همیار تخصصی

کمک های نقدی