بنیاد دانش

اعتماد به خیریه‌های آنلاین

اعتماد به خیریه‌های آنلاین

اعتماد به موسسات خیریه، همواره از دغدغه‌­های حامیان نیکوکار است. از زمان رایج شدن پدید‌ه‌­ای تحت عنوان خیریه‌های آنلاین نیز این نگرانی روز به روز افزایش بیشتری یافته است تا حدی که بسیاری از افراد، اعتماد به این قبیل موسسات را حتی قابل قبول نیز نمی‌­دانند.

افراد نیکوکار، همیشه به دنبال راهی برای کمک به نیازمندان و افراد محتاج هستند؛ از این رو، پیدا کردن موسسه خیریه‌­ای که قابل اعتماد باشد؛ از اهداف خیرین است تا بتوانند با خیال راحت کمک­‌های نقدی یا حمایت‌­های مختلف خود را به دست افراد نیازمند برسانند و مطمئن باشند که خیریه مدنظر آنها، هدفی به غیر از آسان کردن زندگی برای افراد محتاج ندارد.

از این رو، خیریه بنیاد دانش در تلاش است تا با ارائه گزارش فعالیت­‌های مستمر خود در راستای رفع نیاز از نیازمندان جامعه، شفافیت و هدف واقعی کارهای خود که چیزی غیر از کمک به نیازمندان نیست را به تمامی افراد ثابت کند. موسسه خیریه بنیاد دانش که از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرده است؛ اولویت فعالیت­­‌های خود را بر مبنا توانمندسازی دانش­‌آموزان محروم و هدایت تحصیلی این افراد، قرار داده است تا بتواند در جهت از بین بردن یکی از بزرگترین مشکلات جامعه که بی‌­سوادی است؛ فعالیت کند.

اعتماد به خیریه‌­های آنلاین، کار ساده‌­ای نیست؛ از این رو موسسه بنیاد دانش در تلاش است تا با ارائه گزارشات دقیق از فعالیت­‌های خود و همچنین اعلام پروژه‌­ها و افراد تحت حمایت خود، این اعتماد را جلب کند تا بتواند حوزه کارهای خود در جهت توانمندسازی دانش‌­آموزان محروم را توسعه بخشد.

بررسی شفافیت مالی خیریه‌های آنلاین

در عصر اینترنت، استفاده از آن برای گسترش فعالیت­‌های افراد و گروه­‌های مختلف، کارساز واقع شده است؛ خیریه‌های آنلاین نیز از این مورد مستثنی نیستند. اما چگونه باید به این قبیل موسسات خیریه اعتماد کرد؟ این فرصت، شرایط ویژه‌­ای برای افراد سودجو فراهم می­کند تا بتوانند فعالیت­‌های منفعت­‌طلبانه خود را افزایش دهند و از اعتماد خیرین محترم، به نفع خود استفاده کنند؛ از همین جهت، فرآیند اعتماد به خیریه‌­های آنلاین باید با دقت بیشتری صورت بگیرد تا دام این افراد برچیده شود.

بررسی شفافیت مالی یک سازمان خیریه آنلاین

بررسی شفافیت مالی، از مهم­ترین گام‌­ها در زمینه اعتماد و کمک به خیریه­‌های آنلاین است. سازمان بنیاد دانش، از ابتدای شروع فعالیت­‌های خود، تلاش کرده است تا از تمامی پروژه‌­های خیریه خود، به صورت تصویری یا ویدئویی گزارش تهیه کند تا افراد مختلف بتوانند به راحتی متوجه اهداف خیرخواهانه این موسسه بشوند. ارائه گزارش‌­های مالی به صورت سالیانه و انتشار جزئیات فعالیت­‌های یک موسسه به صورت مستمر نیز از جمله مواردی هستند که در جلب اعتماد خیرین و مردم به فعالیت‌­های سازمان خیریه، نقش کلیدی دارند.

بررسی قدمت سازمان خیریه

یکی دیگر از موارد تاثیرگذار بر جلب اعتماد مردم نسبت به موسسات خیریه آنلاین، قدمت آن است؛ که این موضوع به تنهایی می­تواند به ضرر سازمان­های خیریه تازه­کار واقع شود. قدمت یک خیریه، دلیل موجهی برای کسب اعتماد خیرین است زیرا مدت طولانی فعالیت­های آن، نشان می­دهد که به خوبی از نیازهای جامعه اطلاع دارد و در جهت تغییراتی برای رفع آنها، می­کوشد.

هرچه یک موسسه خیریه، سال­های فعالیت طولانی­تری داشته باشد؛ بهتر می­تواند از پس مشکلات مختلف بربیاید که این موضوع نیز دلیل دیگری برای جلب اعتماد مردم نسبت به آن سازمان است. همچنین فعالیت بیشتر در این حوزه، افراد خبره­تر و حرفه­ای­تری را می­سازد که این موضوع می­تواند گامی موثر در روند بهبود فعالیت­های یک موسسه خیریه باشد.

فعالیت های موثر در بهبود جامعه

پروژه­ها و فعالیت­های مختلفی توسط موسسات خیریه به صورت ماهیانه یا سالیانه برگزار می­شوند که تمامی آنها، به هدف بهبود شرایط جامعه و زندگی نیازمندان صورت می­پذیرند. بررسی فعالیت­های سازمان­های خیریه آنلاین، می­تواند روشی موثر برای تشخیص صحت کارهای آنها و آگاهی از هدف واقعی آن موسسه باشد. از این رو این موضوع، به یکی از گزینه­های تاثیرگذار در اعتمادسازی تبدیل شده است.

دقت داشته باشید که ارائه گزارشات تصویری از یک فعالیت یا پروژه، به تنهایی نمی­تواند موجب جلب اعتماد مردم شود؛ بلکه این موضوع حائز اهمیت است که کارهای انجام شده توسط موسسه خیریه آنلاین، چه تاثیری بر شرایط جامعه داشته­اند. آیا پروژه­های مختلف یک خیریه توانسته است تا زندگی را برای برخی از نیازمندان، راحت­تر کند؟ این پرسش، موضوع مهمی برای افرادی است که قصد ارائه کمک­های نقدی یا سایر حمایت­های خود را دارند.

داشتن نقشه استراتژی

آگاهی نسبت به فعالیت­های آینده، از مهم­ترین ارکان تشکیل­دهنده شرایط مناسب برای فعالیت­های یک موسسه خیریه آنلاین است. دانستن این موضوع که چه پروژه­هایی در آینده توسط این موسسه انجام می­پذیرد و اینکه چه اهدافی برای سال­های جاری دارد؛ از مهم­ترین پرسش­هایی است که ممکن است برای افراد نیکوکار و خیرین ایجاد شود.

از این رو، برنامه­ریزی و داشتن یک نقشه استراتژی از فعالیت­هایی که در آینده انجام خواهند شد و همچنین فعالیت­های حال حاضر یک سازمان خیریه آنلاین، روشی کارساز برای جلب اعتماد مردم است. خیریه بنیاد دانش، همواره ارائه گزارشات از برنامه­ریزی فعالیت­های حال و آینده خود را در اولویت قرار داده است تا در راستا ایجاد شفافیت بیشتر برای مردم، گامی موثر برداشته باشد.

چرا خیریه های آنلاین؟

این موضوع که اعتماد به خیریه­های آنلاین کار ساده­ای نیست؛ به عنوان دلیلی موجه برای بسیاری از افراد واقع شده است اما با بررسی موضوعات مطرح شده، به سادگی می­توان شفافیت فعالیت­های یک موسسه خیریه را بررسی کرد و تشخیص داد که اهداف این سازمان در جهت رفع نیاز از نیازمندان جامعه است یا خیر؟!

خیریه بنیاد دانش همواره کوشیده است تا سوادآموزی و هدایت تحصیلی دانش­آموزانی را برعهده بگیرد که از داشتن نعمت پدر بی­بهره هستند یا به خانواده­های بی­بضاعت تعلف دارند. این موسسه خیریه در سال­های فعالیت خود موفق شده است تا با کمک و حمایت خیرین محترم و جلب اعتماد مردم، در جهت بهبود شرایط زندگی و تحصیل این دانش­آموزان بکوشد تا آنها نیز بتوانند از نعمت درس خواندن در شرایط مناسب، بهره­مند شوند.

خیریه­های آنلاین، در راستا حمایت از افراد مختلف تاسیس شده­اند و تمامی آنها می­کوشند تا به نوعی، از دغدغه­ها و نگرانی­های نیازمندان بکاهند و از آنها در تمامی موقعیت­های مختلف زندگی، حمایت کنند. اعتماد به این موسسات را می­توان به سادگی با بررسی شفافیت مالی و فعالیت­های آنها بررسی کرد؛ این موضوع امری مهم در جهت افزایش حمایت­های مردمی و گسترش فعالیت­های یک موسسه است و کمک می­کند تا برخی از بزرگترین مشکلات زندگی افراد نیازمند، برطرف شود.

 

آخرین اخبار بنیاد دانش

همیار بورسیه

همیار تخصصی

کمک های نقدی