بنیاد دانش

زهرا بورسیه بنیاد دانش دوباره زیبایی‌های جهان را تماشا می‌کند

زهرا بورسیه بنیاد دانش دختر ۱۴ ساله باهوشی است. ۶ سال پیش در مدرسه بر روی زمین حیاط مدرسه می‌افتد و شبکیه چشم راستش پاره می‌شود و متاسفانه بینایی چشم راستش را از دست می‌دهد. چشم دوم که با شماره ۲۲ دچار ضعف شدید و عملا نزدیک به نابینایی است مدتی پیش در اثر فشار زیاد و نمره بالایی که دارد دچار پارگی شبکیه می‌شود و بنا به نظر پزشکان باید به سرعت عمل‌ بشود.

 زهرا با همین شرایط دو سال، کلاس دوم و سوم را در منزل، با انگیزه و اراده‌ای مثال‌زدنی به صورت غیر حضوری می‌گذراند و موقع امتحانات به مدرسه می‌رود. او با اراده‌ای قوی کلاس چهارم را با موفقیت پشت سر می‌گذارد و با نیروی عشق به زندگی در مؤسسه نابینایان، زبان محاوره‌ای را در سه ترم یاد می‌گیرد.

حالا دیگر نوبت آن بخش از کمک‌های درمانی و پزشکی و خلاصه اقدام حرفه‌ای و به موقع بنیاد دانش رسیده است که دست به زانو بزند و با همت و خیرخواهی نیکوکاران ۷۰ درصد هزینه جراحی شبکیه چشم چپ را تامین کند. امروز‌ به لطف جان جهان و شفقت دیگردوستان، عمل جراحی چشم چپ با موفقیت انجام شده و زهرا دوباره زیبایی‌های جهان پیرامونش را به تماشا نشسته است.

یادمان نمی‌رود که چشم چپ پیش از عمل شبکیه با لیزر تنها درصدی از بینایی را بدست آورده بود و گوهر امید به خدا و خیر در هستی، توانست بینایی کامل چشم چپ را برگرداند.

راستی تا یادمان نرفته موفقیت‌های دیگر زهرا بورسیه بنیاد دانش را تعریف کنیم. او مقام اول در دو میدانی و مقام سوم در رشته شطرنج است و جزء ۳۰ قرآن کریم را حفظ کرده است و با معدل خیلی خوب قبول شده است.‌ زهرای قصه ما برای خیلی از بچه‌های هم‌سن و سال خودش می‌تواند الهام ‌بخش باشد.‌

 بنیاد دانش همواره بر خود لازم می‌داند تا در کنار حمایت‌های تحصیلی خود از برومندان این مرز وبوم، آنها را در زمینه های پزشکی، مشاوره و معیشت تحت حمایت ویژه خود قرار دهد تا هیچ سدی مانع شکوفایی فرزندان این آب و خاک نشود.

آخرین اخبار بنیاد دانش

همیار بورسیه

همیار تخصصی

کمک های نقدی